馃幆Za nami pierwsze szkolenia strzeleckie w nowym roku szkolnym!

W dniach 9-11 wrze艣nia odby艂 si臋 cykl szkole艅 strzeleckich dla wszystkich uczni贸w klas III Zespo艂u Szk贸艂 Mundurowych w S艂upsku – klasy wojskowej, policyjnej, stra偶y granicznej i stra偶y po偶arnej.

馃W ramach wsp贸艂pracy ze Stowarzyszeniem Kolekcjonersko-Sportowym “Pif-Paf” zaj臋cia zosta艂y przeprowadzone w S艂awnie na strzelnicy sportowo-rekreacyjnej.

馃Szkolenia zosta艂y przeprowadzone przez nasz膮 kadr臋 instruktorsk膮, a tematyka obejmowa艂a nast臋puj膮ce elementy:

– zasady bezpiecze艅stwa na strzelnicy,
– zasady bezpiecze艅stwa podczas pos艂ugiwania si臋 broni膮 s艂u偶bow膮,
– trening strzelecki z broni膮: pistolet, strzelba, karabin.

鈿旓笍W trakcie zaj臋膰 kadeci mieli mo偶liwo艣膰 pog艂臋biania swojej wiedzy z zakresu technik strzeleckich, w tym: przyjmowania w艂a艣ciwych postaw strzeleckich, prawid艂owego chwytu broni, pracy z broni膮 (praca na j臋zyku spustowym), zgrywania przyrz膮d贸w celowniczych. W trakcie strzela艅 eliminowano nieprawid艂owo艣ci i 膰wiczono skuteczno艣膰 strzelania, czego efektem by艂y wyniki na tarczach strzeleckich.

W ka偶dym dniu zaj臋cia by艂y prowadzone w poszczeg贸lnych grupach, co umo偶liwi艂o ka偶demu kadetowi zapozna膰 si臋 dok艂adnie z dan膮 jednostk膮 broni tj. pistoletem Glock 19X, CZ Shadow 2 kal. 9×19 mm, strzelb膮 Fabarm STF 12, karabinkiem PAC15. Ponadto w ramach treningu kadeci strzelali z broni PCP Hatsan oraz sk艂adali i rozk艂adali karabinek kbk AKms.

馃憠Nie bez powodu wszyscy uczniowie wr贸cili ze szkole艅 bardzo zadowoleni – mieli mo偶liwo艣膰 strzelania z broni bojowej, poczuli zapach prochu oraz si艂臋 odrzutu po oddaniu strza艂u. W przerwach mi臋dzy zaj臋ciami by艂o ognisko, sma偶one kie艂baski, a humory dopisywa艂y!

Dzi臋kujemy Stowarzyszeniu “Pif-Paf” za udost臋pnienie strzelnicy i owocn膮 wsp贸艂prac臋! Z wielk膮 ch臋ci膮 zn贸w zawitamy w S艂awnie!馃