馃棧锔廠prawdzili si臋 z j臋zyka

Nasi uczniowie wzi臋li udzia艂 w Olimpiadzie j臋zyka angielskiego Wy偶szej Szko艂y J臋zyk贸w Obcych im. Samuela Bogumi艂a Lindego.

Konkurs sk艂ada si臋 z trzech etap贸w. Pierwszy z nich, szkolny, to sprawdzian wiedzy w formie testu.

Jak informuj膮 organizatorzy, celem Olimpiady J臋zyka Angielskiego jest nie tylko piel臋gnowanie pasji do nauki tego j臋zyka obcego, ale tak偶e rozbudzanie jej poprzez motywowanie uczestnik贸w do poszerzania horyzont贸w. Organizatorowi konkursu zale偶y na tym, aby uczniowie rozwijali umiej臋tno艣膰 wykazywania inicjatywy w procesie uczenia si臋 i w rezultacie doskonalili przejmowanie kontroli nad tym procesem, poprzez na przyk艂ad samodzielne poszukiwanie wiarygodnych 藕r贸de艂 do nauki, podejmowanie decyzji dotycz膮cych sposob贸w uczenia si臋 i wyznaczanie cel贸w.

馃弲Najwy偶szy wynik w naszej szkole zdobyli Maciej Cherbe膰 z klasy 2C, Amelia Capar z klasy 4A, Amelia Dziemidok z klasy 2C oraz Miko艂aj Gradowski z klasy 2C.

馃Gratulujemy uczestnikom!